Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /data01/virt39142/domeenid/www.birdeyecapital.com/htdocs/plugins/i18n_base/frontend.class.php on line 24
ESG (SFDR teave)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse 2019/2088, mis käsitleb jätkusuutlikkust käsitleva teabe avalikustamist finantsteenuste sektoris (“SFDR”), alusel on AS-il Birdeye Capital (“Birdeye”) kohustus avaldada teatud jätkusuutlikkusega seotud teave oma kodulehel.

Põhimõtted jätkusuutlikkusriskide lõimimisel investeerimisotsuste protsessis

SFDR kohaselt on Birdeye’l kohustus avaldada põhimõtted, mida jälgitakse jätkusuutlikkusriskide lõimimisel investeerimisotsuste protsessis. Birdeye valitseb metsamaasse investeerivaid fonde, mistõttu näeme rõhuasetust eelkõige keskkonnaalaste riskide juhtimisel, sest metsamajandamisel on selge keskkonnamõju. Väärtustame heaperemehelikku ja jätkusuutliku metsamajandamist, mille kaudu suurendada fondide vara väärtust pikaajaliselt. Seetõttu Birdeye valitsevate fondide metsade haldamine, sh selle käigus tehtavate investeerimisotsuste tegemine, toimub kahe FSC ja PEFC, maailma juhtivad säästva ja jätkusuutlikkuse standardid, kohaselt.

Jätkusuutlikkustegurite negatiivsete mõjudega arvestamine

SFDR alusel on Birdeye’l kohustus avaldada, kas võtab arvesse investeerimisotsuste negatiivset mõju jätkusuutlikkusteguritele („JST“). Käesoleval hetkel Birdeye ei võta oma teenuste puhul arvesse JST tähenduses nagu on sellele omistatud SFDR kohaselt. Viimati nimetatu on tingitud asjaolust, et kasvuhoonegaaside, bioloogilise mitmekesisuse või muid mõjusid ei osata Birdeye valitsetavate fondide kontekstis hetkel Birdeye hinnangul süstemaatiliselt, mõistliku kuluga piisavalt täpselt ja kvantitatiivselt teaduslikult hinnata. Lisaks ei ole seadusandjad vastu võtnud standardeid, mis määravad kindlaks JST ulatuse ja kohustusliku aruandlusmudeli.

Birdeye kavatseb lühiajalises ja keskmises perspektiivis JST-ga arvestamise üle vaadata.

Tasustamispõhimõtted seoses jätkusuutlikkusega

Birdeye ei rakenda eraldi tasustamispoliitikat jätkusuutlikkusriskide integreerimisega seotud tegevuste suhtes.

Käesolev teave on avaldatud seisuga 02.01.2024